INTEGRA SPRINT RACE 2015

Resultat Integra Sprint Race 2015

SENAST UPPDATERAD 2015-08-23

Damer 17-20

ÅTTONDELSFINALER

1 19 Amalie Honerud Olsen
#N/A

1 21 Amelia Furunäs
2 12 Line Dugstad

1 22 Mathilda Björn
#N/A

1 14 Anna Marie Weel
#N/A

1 17 Linn Gustafsson
#N/A

1 23 Malin Börjesjö
#N/A

1 16 Jennifer Forsmark
2 15 Madeleine Melin

1 20 Mathilda Ruus
#N/A

KVARTSFINALER

1 19 Amalie Honerud Olsen
2 21 Amelia Furunäs

1 22 Mathilda Björn
2 14 Anna Marie Weel

1 17 Linn Gustafsson
2 23 Malin Börjesjö

1 20 Mathilda Ruus
2 16 Jennifer Forsmark

SEMIFINALER

1 19 Amalie Honerud Olsen
2 22 Mathilda Björn

1 17 Linn Gustafsson
2 20 Mathilda Ruus

B-FINAL

1 17 Linn Gustafsson
2 22 Mathilda Björn

FINAL

1 19 Amalie Honerud Olsen
2 20 Mathilda Ruus


Herrar 17-20

ÅTTONDELSFINALER

1 57 Anton Persson
2 58 Zackarias Björn

1 50 Ludwig Tärning
2 62 Viktor Thorn

1 55 Marcus Lennartsson
2 49 Adam Gillman

1 56 Filip Danielsson
2 44 Oscar Johansson

1 54 Pontus Hermansson
2 60 Erik Sjöberg

1 65 Adam Persson
2 51 Markus Johansson

1 42 Emil Wiik
2 63 Alfred Buskqvist

1 52 Albin Tärning
2 61 Hugo Jacobsson

KVARTSFINALER

1 57 Anton Persson
2 50 Ludwig Tärning

1 55 Marcus Lennartsson
2 56 Filip Danielsson

1 65 Adam Persson
2 54 Pontus Hermansson

1 52 Albin Tärning
2 42 Emil Wiik

SEMIFINALER

1 57 Anton Persson
2 55 Marcus Lennartsson

1 52 Albin Tärning
2 65 Adam Persson

B-FINAL

1 65 Adam Persson
2 55 Marcus Lennartsson

FINAL

1 52 Albin Tärning
2 57 Anton Persson


Damer 21

KVARTSFINALER

1 71 Kira Claudi
#N/A

1 74 Olivia Hansson
2 72 Marjaana Pitkaenen

1 75 Lena Viklund
#N/A

1 76 Marika Sundin
#N/A

SEMIFINALER

1 71 Kira Claudi
2 74 Olivia Hansson

1 76 Marika Sundin
2 75 Lena Viklund

B-FINAL

1 74 Olivia Hansson
2 75 Lena Viklund

FINAL

1 76 Marika Sundin
2 71 Kira Claudi


Herrar 21

ÅTTONDELSFINALER

1 93 Emanuele Becchis
2 94 Anssi Pentsinen

1 95 Antonin Pellegrini
2 82 Igor Cuny

1 81 Alessio Berlanda
2 92 Markus Johansson

1 88 Ragnar Bragvin Andresen
2 103 Karl-Johan Westberg

1 83 Ludvig Soegnen Jensen
2 84 Clement Mailler

1 85 Baptiste Noel
2 96 Emil Johansson

1 91 Kristian Ankersen
2 89 Lauri Vuorinen

1 86 Jostein Olafsen
2 104 Robin Norum

KVARTSFINALER

1 93 Emanuele Becchis
2 95 Antonin Pellegrini

1 88 Ragnar Bragvin Andresen
2 81 Alessio Berlanda

1 83 Ludvig Soegnen Jensen
2 85 Baptiste Noel

1 86 Jostein Olafsen
2 91 Kristian Ankersen

SEMIFINALER

1 93 Emanuele Becchis
2 88 Ragnar Bragvin Andresen

1 86 Jostein Olafsen
2 83 Ludvig Soegnen Jensen

B-FINAL

1 88 Ragnar Bragvin Andresen
2 83 Ludvig Soegnen Jensen

FINAL

1 93 Emanuele Becchis
2 86 Jostein Olafsen

Placering Startnummer Namn Klubb
1 19 Amalie Honerud Olsen NOR
2 20 Mathilda Ruus Åsarna IK
3 17 Linn Gustafsson Filipstads SF
4 22 Mathilda Björn Rembo IK
5 14 Anna Marie Weel NOR
6 23 Malin Börjesjö Sundbybergs IK
7 16 Jennifer Forsmark Malungs IF
8 21 Amelia Furunäs IFK Grängesberg SK
Placering Startnummer Namn Klubb
1 52 Albin Tärning Falköpings AIK SK
2 57 Anton Persson SK Bore
3 65 Adam Persson IF Hallby SOK
4 55 Marcus Lennartsson Garphyttans IF
5 54 Pontus Hermansson Ulricehamns IF
6 56 Filip Danielsson Garphyttans IF
7 50 Ludwig Tärning Falköpings AIK SK
8 42 Emil Wiik NOR
9 63 Alfred Buskqvist IK Stern
10 62 Viktor Thorn Ulricehamns IF
11 51 Markus Johansson Zinkgruvans IF
12 49 Adam Gillman Garphyttans IF
13 44 Oscar Johansson Zinkgruvans IF
14 60 Erik Sjöberg Eksjö SOK
15 61 Hugo Jacobsson Falun Borlänge SK
16 58 Zackarias Björn Rembo IK
17 45 Ludvig Holmberg Tranemo IF Skidklubb
18 33 Mads Hannibal Berthelsen DAN
19 59 Samuel Björn Rembo IK
20 32 Nico Rieckhoff GER
21 66 Mattias Vesterlund Lycksele IF
22 48 Eric Jansson Tranemo IF Skidklubb
23 38 Ludwig Johansson Ulricehamns IF
24 46 Gustav Johansson Ulricehamns IF
25 43 Gabriel Strid Sunne SLF
26 40 Elis Berg Sunne SLF
27 41 Eivind Kjennerud NOR
28 37 Kristoffer Bryhn NOR
29 39 Ole Marius Kirkeng NOR
30 34 Joergen Baaken Hodt NOR
31 31 Jens Christian Grymyr NOR
32 53 Erik Thorn Bengtsfors BOIS
Placering Startnummer Namn Klubb
1 76 Marika Sundin IFK Mora SK
2 71 Kira Claudi GER
3 74 Olivia Hansson Garphyttans IF
4 75 Lena Viklund Högbo GIF
Placering Startnummer Namn Klubb
1 93 Emanuele Becchis ITA
2 86 Jostein Olafsen NOR
3 88 Ragnar Bragvin Andresen NOR
4 83 Ludvig Soegnen Jensen NOR
5 81 Alessio Berlanda ITA
6 85 Baptiste Noel FRA
7 91 Kristian Ankersen NOR
8 95 Antonin Pellegrini ITA
9 82 Igor Cuny FRA
10 89 Lauri Vuorinen FIN
11 96 Emil Johansson IK Jarl Rättvik
12 92 Markus Johansson Gillberga SK
13 103 Karl-Johan Westberg Borås SK
14 84 Clement Mailler FRA
15 104 Robin Norum IFK Umeå
16 94 Anssi Pentsinen FIN
17 102 Axel Bergsten IFK Skövde SK
18 97 Ville Ahonen FIN
19 98 Emil Folkesson Nybro Skidklubb
20 99 Andreas Blom Filipstads SF
21 87 Sami Lahdemaki FIN
22 100 Johannes Andersson IF Ski Team Skåne